ul. Stradomska 4, 31-058 Kraków

(12) 422-88-77 biblioteka@misjonarze.pl

Kategoria: Wystawy

Realizacja powołania w Rodzinie Wincentyńskiej

W 2017 roku przypada 400. rocznica narodzin charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Dokładnie 25 stycznia 1617 r., w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, Wincenty wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej i to wydarzenie stanęło u podstaw wszystkich dzieł, jakie zrodziły się z duchowości założyciela księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia. Reportaż: Realizacja […]

Więcej...

Relacja filmowa z wystawy jubileuszowej

Serdecznie zapraszamy do krótkiej relacji z wystawy jubileuszowej prezentującej bogatą działalność Rodziny Wincentyńskiej: Zgromadzenia Księży Misjonarzy, Sióstr Miłosierdzia i stowarzyszeń składających się z osób świeckich.

Więcej...

Relacja filmowa z otwarcia wystawy

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z nowej wystawy

Więcej...

Relacja z wernisażu

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z otwarcia wystawy prezentującej druki ulotne.

Więcej...

Wernisaż

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę pt. Historia zapisana w drukach ulotnych. Jej wernisaż odbędzie się 2 czerwca 2016 roku o godz. 15.00 w Muzeum Historyczno-Misyjnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie.

Więcej...

Film o wystawie

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego wystawę pt. Znaki własnościowe w Bibliotece Księży Misjonarzy na Stradomiu w Krakowie.  

Więcej...

Znaki własnościowe

Tym razem Biblioteka Księży Misjonarzy zaprezentuje najcenniejsze i najciekawsze znaki własnościowe odkryte na drukach od XV do XIX w. Niewątpliwie największą atrakcją będą dwie, zidentyfikowane kilka lat temu książki, wchodzące niegdyś w skład najsłynniejszej polskiej biblioteki królewskiej – szesnastowiecznej książnicy Zygmunta Augusta. Oprócz nich obejrzeć będzie można część kolekcji superekslibrisów […]

Więcej...

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności oraz Politykę Cookies